1  Rajd Nieustający - Szlakiem Latarni Morskich w Polsce

14-16 września  2018

Organizator Motociekawy.pl oraz Wrak Brothers

Szlak Latarni Morskich ma długość około 669 km. 17 latarni to gratka i wyzwanie by odwiedzić wszystkie w dwa dni. Taka podróż wzdłuż polskiego wybrzeża to również doskonała okazja do odwiedzenia najpiękniejszych zakamarków tego regionu kraju. Większość latarni zrzeszonych na szlaku jest położona w pięknych kurortach. 

1 Rajd Nieustający jest skierowany do maniaków motoryzacji, którzy ceną sobie długie godziny za kierownicą swoich pojazdów, w rajdzie może wziąć udział każdy kto posiada wiekowe i nietuzinkowe auto, rok produkcji nie jest tutaj sprawą najważniejszą ale preferujemy samochody powyżej 20 lat. Marka auta nie ma znaczenia najważniejsze, że masz zamiłowanie do podróży i poznawania świata. Rajd jest skierowany także do motocyklistów. Jazda podczas rajdu na całym jego odcinku tylko i wyłącznie zgodnie z przepisami ruchu drogowego, nie jest to rajd kto pierwszy ten lepszy. Głównym celem jest zwiedzanie naszego kraju w doborowym towarzystwie. W pierwszym rajdzie nieustającym nie przewidujemy konkurencji specjalnych

Rajd ma także wymiar charytatywny i jak w całej działalności Motociekawego  wspieramy naszą Zuźkę >> pomagamzuzi.pl << która w tym roku ma szansę na specjalistyczny zestaw zabiegów w Czechach. Do tej pomocy włącza się także drugi współorganizator rajdu  -  Wrak Brothers wielcy miłośnicy motoryzacji i zawodnicy wrak race.Swoje zaangażowanie w tego typu imprezę zadeklarował Groszek Off Road organizator rajdów terenowych. Każdy uczestnik rajdu wg własnego uznania jest proszony o symboliczną wpłatę na Zuźkę ( szczegóły we wiadomości prywatnej ).

Początek rajdu start ok 18.00 Płońsk -Glinojeck

Pierwszy punkt i zarazem nocleg by od rana rozpocząć to Krynica Morska, następnie kolejnego dnia jedziemy do  Gdańsk port Północny, Hel, Jastarnia, Rozewie, Stilo, Czołpino, Ustka Jarosławiec, Darłowo, Gąski, Kołobrzeg. W tym miejscu będzie prawdopodobnie przystanek na kolejny dzień by rano wyruszyć do Niechorza, Kikut i do Świnoujścia. Potem powrót dowolnie wybraną trasą, jednak zakładamy że i tak będziemy wracali wszyscy razem :)