Opis Trasy

 

 

Start Płońsk 16.06.2017

Pierwszy kierunek jaki obieram to Terespol odcinek  przez Warszawę, Siedlce, Białą Podlaską planowane dotarcie do tego pierwszego punktu zakładam na godzinę 3.30 . Z Terespola wyjazd na południe drogą 816 Sławatycz jadąc dalej drogą 816 przez miejscowość Hanna do Włodawy  i dalej do Dorohuska  i trzymając się drogi 816 do Przejścia granicznego  Zosin-Uściług . Wjeżdżając na drogę 74 jadę do Hrubieszowa.  Z Hrubieszowa drogą 844 do Witkowa gdzie tam zmieniam kierunek na drogę 852. W Nowosiółkach zjazd z drogi 852 na południe w nieoznakowane drogi kierunek  Radków aż do drogi nr 17 na Hrebenne. Wizyta w Hrebennym i zjazd na drogę 867 Horuniec Zdrój , Lubaczów do Korczowej nieoznakowanymi numerem drogami . Z Korczowej  do Medyki niedaleko Rezerwatu Starzawa. Z Medyki drogą 28 do Sanoka gdzie  zmieniam kierunak wjeżdżając na drogę 84do Ustrzyk Dolnych . W Uherce mineralne zjazd na drogę 895 do zapory wodnej na Solinie. I tam po pierwszym odcinku zamierzam rozpocząć odpoczynek by 17 czerwca ruszyć dalej.

Dzień Drugi

17.06.2017 powrót na Wielką Pętlę Bieszczadzką drogą 895 do drogi 84 i kierunek Ustrzyki Dolne potem wjazd na drogę 896 Ustrzyki Górne i zmiana numeru drogi na 897  po drodze chwila zatrzymania przy wodospadzie Ostrowskich  do Cisnej  i  dalej drogą 897 zjeżdżając z Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej na zachód do Tylawy na kierunek na  Krynica Zdrój prawdopodobnie ten krótki odcinek pokonam przez Słowację przy okazji jakieś zakupy :) .  Z Krynicy Zdrój  do Starego Sącza  na przełaj drogami lokalnymi  do Krościenka nad Dunajcem i wjazd na drogę 969 do Nowego Targu i drogą 47 do Zakopanego  szybki  rzut na Giewont i jazda do  Kościeliska na drogę 958 na około do Czarnego Dunajca na drogę 957 do Jabłonki. Dalej drogą 957 do Babiej Góry  i raczej już czeską stroną do Korbielowa drogą 945 do Żywca . Z Żywca do Bielsko Białej do Cieszyna i dalej czeską droga 67 na zachód do Chałupek gdzie wjadę na drogę 78 do Zebełkowa zjeżdżając po parunastu kilometrach na drogę nr 45. Drogą 45 do Raciborza dalej Kędzierzyn Koźle i zjazd na drogę nr 40 do Prudnika i dalej drogą 41 do Nysy.  Z Nysy na Ziębice i dalej drogą 395 na Henryków w kierunku Wojsławic.

Dzień Trzeci

Z Niemczy wyjazd na trasę nr 383 do Wałbrzycha, dalej do Zgorzelca i dalej na północ w kirunku niemieckiego miasta Forst i z powrotem do kraju kierunek na Krosno Odrzańskie. Przez Frankfurt nad Odrą do Kostrzynia nad Odrą drogą 29 przechodzącą w drogę 31. Jadąc cały czas drogą 31  aż do samego Szczecina przyjmuje kierunek na szlak polskich latarni morski a jest ich 17 na pierwszą z nich w Świnoujściu. Ze Świnoujśco ado kolejnej latarni morskiej w miejscowości kikut jest tylko 30 km drogą nr 102, jeszcze trochę do przejechania więc kieruję się ku kolejnej latarni morskiej w Niechorzu  i dalej na latarnię morską w Kołobrzegu zmieniając jednak nr drogi w Trzebiatowie na nr 109. Jeśli dzień jeszcze pozwoli ostatnim przystankiem tego dnia będą Gąski i latarnia morska tam się znajdująca.

Dzień Czwarty

 

Wyjazd wczesnym rankiem do Jarosławca prze Darłowo  rzut okiem na latarnie morską jedną i drugą  i dalej do Ustki tu też do sfotografowania latarnia morska.  Dalej do Czołpina , Latarni morskiej w Stilo oraz Rozewie. Dalej mamy już latarnie morską w Jastarni i Hel tutaj planowany jest dłuższy postój ze względu na posmakowanie  smażonej flądry  :) Z Helu do Sopotu  i dalej do Gdańska w kierunku  na Westerplatte  po drodze do ostatniej latarni w Krynicy Morskiej Dalej drogą 502 do 7 i dalej do drogi 503 kierunek Braniewo jadę wzdłuż granicy z Rosją  , na kolejny nocleg udaję się w okolice  Przesz Bartoszyce do Węgorzewa.